Pojištění zahraničí srovnání

Přistávající letadlo

Diskutovat o tom, zda je třeba uzavřít pojištění zahraničí, asi už není potřeba. Každý rozumný cestovatel ví, že bez kvalitního cestovního pojištění se neobejde. Otázkou je jak správně zvolit obsah pojistné ochrany, aby byla eliminovat případná rizika vyplývající z plánované cesty do zahraničí. Základem by mělo být kvalitní zdravotní pojištění. Je ho třeba sestavit tak, aby byly pokryty léčebné výlohy plynoucí s ošetření, léčby či hospitalizace. Na druhé místo pro pojištění zahraničí je pojištění majetkové, které by mělo dostatečně pokrýt rizika škod na vlastním a případně majetku třetích osob. K tomu si každý zájemce může sjednat ještě celou řadu užitečných připojištění dle typu cesty a podle druhu činnosti, kterou bude v zahraničí provozovat. Dalším kriteriem výběru by byla asi cena – k tomu dobře poslouží porovnání cen v rámci pojištění zahraničí srovnání – to lze provézt na Internetu. Následně provedeme srovnání pojištění u pojišťoven VZP a České spořitelny.

Pojištění zahraničí VZP

Pojištění zahraničí VZP se vyplatí především klientům, kteří si u VZP pojišťovny platí povinné zdravotní pojištění. Kromě Průkazu EHIC mají klienti možnost získat i další výhody a to nejen pro sebe, ale i pro členy své rodiny. VZP nabízí tři varianty pojištění zahraničí. Jedná se pojistné balíčky Standard, Mini, Optimal a Elite. Ty se liší rozsahem pojistné ochrany a sjednanými pojistnými limity. Tak například limit pro pojištění léčebných výloh je stanoven na 2 000 000 Kč, ostatní se pohybují od 5 000 Kč do 10 000 Kč. Pojištění se dá sjednat pro cesty do 365 dnů a má platnost v Evropě a v celém světě.

Pojištění zahraničí Česká spořitelna

Pojištění zahraničí Česká spořitelna nabízí svým klientům vysoké pojistné plnění, které kryje náklady na ošetření a léčbu až do 6 miliónu Kč, u odpovědnosti za škodu až 3 miliónů Kč. Pojištění může mít celoroční platnost. Co se týče územní platnosti, klienti mohou počítat s pojistnou ochranou kdekoliv ve světě.

havarijní pojištění kalkulátor, povinné ručení na auto, nové pojíštění od Top pojištění