Pojištění odpovědnosti za škodu

Jestliže se chystáte jet do zahraničí, není špatné sjednat si pojištění odpovědnosti za škodu. Toto pojištění je, ale také dobré i u nás v tuzemsku.

Výhody

Pojištění zahrnuje několik výhod. Jednak je to pojištění, které vám pojistí pro případ škody na zdraví, na majetku či na finanční újmě jiným osobám. Dále toto pojištění platí jak u nás tak po celé Evropě. Některé pojišťovny vám nabídnou možnost, že pokud se pojistíte, tak vám zdarma pojistí celou rodinu. Také můžete čerpat ročně až dvojnásobek zvoleného plnění. Také není omezen počet škod.

Obsah pojištění

Jestliže si zvolíte toto pojištění, budete ochráněni před škodami, které způsobíte nějaké osobě (jak u nás tak v Evropě) při: rekreaci a zábavě, rekreačních sportech (velice oblíbené je v tento čas lyžování na zahraničních horách), chovu drobných zvířat, vedení a provozu domácnosti, používání legálně držených zbraní (základní připojištění), provozu nemotorového vozidla (například kolo) nebo plavidla. Pojištění odpovědnosti za škodu má většinou maximální výši na jednu pojistnou událost 3 500 000 Kč. To je základní výše. Nadstandardní výše je 5 000 000 Kč. A individuální výše může být až do výše 10 000 000 Kč. Toto jsou přibližné cifry většiny pojišťoven. Výhodou je, že je jedno, kolik se vám stane za rok nehod. Při sjednávání tohoto pojištění můžete dostat docela příjemnou slevu za to, že si sjednáte pojištění přes internet. Pro vás je to výhodné z důvodu, že dostanete slevu a je to jednoduché a rychlé.

Připojištění

K tomuto pojištění odpovědnosti za škodu si můžete sjednat připojištění. Jako připojištění si můžete sjednat odpovědnost za škodu při chovu koní a odpovědnost za škodu při používání legálně držených zbraní.

havarijní pojištění kalkulátor, povinné ručení na auto, nové pojíštění od Top pojištění