Havarijní pojištění

Jistě každý ví, že povinné ručení je ze zákona povinné. Havarijní pojištění zatím povinné není. Havarijní pojištění by si měl sjednat každý, kdo vlastní osobní automobil nebo jakékoliv vozidlo. Havarijní pojištění je ale důležité i v případě, že vyrážíte do zahraničí svým osobním automobilem – u havarijního pojištění totiž fungují asistenční služby, které vám poradí a vše vyřídí třeba přes telefon.

Obsah pojištění

Havarijní pojištění obsahuje pojištění proti vandalismu, havárii, krádeži či při živelné katastrofě (kroupy, vichřice, povodně…). U většiny pojišťoven je možné si pojištění navolit. Můžete si zvolit vše a či jen něco. Většinou je havarijní pojištění platné určitě v tuzemsku a v Evropě. U některých pojišťoven je to navýšeno o několik dalších států. Samozřejmostí je u každé pojišťovny, že pokud jezdíte bez nehod, navyšuje se vám bonus a tím dostáváte slevu z pojistného – tedy platíte čím dál tím méně. Některé pojišťovny vám také nabízejí slevu z pojistného v případě, že si necháte udělat na svůj vůz mechanický zabezpečovací systém či zařízení pro aktivní lokalizaci odcizeného vozidla – obstaráte si aktivovaný vysílač do vašeho vozidla s celorepublikovou působností. Dále třeba si obě skombinujete, tak získáte ještě větší slevu.

Možná připojištění

Možným připojištěním je připojištění zavazadel, připojištění nákladů na půjčovné, připojištění okenních skel, připojištění nadstandardní asistenční služby či připojištění přepravovaných osob proti úrazu. Havarijní pojištění by nemělo být podceňováno, protože pokud se vám na vašem vozidle něco stane, budete si muset vše zaplatit sami a to je leckdy opravdu hodně drahé, zvláště u dražších vozů. To platí i pro cestu do zahraničí, protože lépe se domluvíte s asistenční službou, která vám jistě pomůže.

havarijní pojištění kalkulátor, povinné ručení na auto, nové pojíštění od Top pojištění