Cestovní pojištění

Každý kdo se chytá na cestu do zahraničí, ať už krátkodobou nebo dlouhodobou, by si měl koupit cestovní pojištění. Totiž v případě, že se dotyčný se zraní v zahraničí, celé výlohy si platí sám. A to je někdy opravdu drahé.

Obsah cestovního pojištění

Na co vlastně cestovní pojištění platí: platí na úhradu léčebných výloh v zahraničí – v případě že si uděláte nějaký úraz či v zahraničí onemocníte. Tedy pojišťovna vám uhradí: pobyt v nemocnici, náklady na ošetření v případě úrazu či nemoci, výlohy na léky, převoz sanitkou a další. Součástí tohoto cestovního pojištění bývá také převoz ostatků v případě úmrtí pojištěnce. K cestovnímu pojištění si můžete sjednat doplňkové služby. Ovšem toto cestovní pojištění má své limity. Pokud si tedy sjednáte cestovní pojištění a váš úraz či nemoc bude stát větší výlohy než limit vašeho cestovního pojištění, musíte si nadlimitní částku uhradit sami.

Výhody cestovního pojištění

Jasnou výhodou cestovního pojištění je ta jistota a pocit bezpečí, že máte někoho, kdo vám zaplatí léčebné výlohy v zahraničí. Další výhodou je asistenční služba, která vám v případě úrazu či nemoci pomůže a vše zařídí. Další velkou výhodou je, že pokud máte sjednáno cestovní pojištění, v zahraničí můžete jít i k soukromému doktorovi. A velkou výhodou je, že v dnešní době si již můžete sjednat i doplňkové pojištění. Doplňkové pojištění může být: úrazové pojištění (odškodněné v případě trvalých následků z úrazu či nemoci), připojištění zavazadel (v případě ztráty, zničení, poškození vozidel), připojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám (pojištěnec způsobí škody na zdraví či na majetku třetí osobě) či připojištění storna cesty (nárokované storno poplatky cestovních kanceláří).

havarijní pojištění kalkulátor, povinné ručení na auto, nové pojíštění od Top pojištění